BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Podłoga bliska naturze
07. XII 2016

Porady wnętrzarskie

Podłoga bliska naturze

Moda na ekologiczny styl życia trwa.

Coraz chętniej podejmujemy inicjatywy, które służą ochronie środowiska. Zmieniamy nawyki konsumpcyjne, sposoby odżywiania oraz korzystania z dostępnych surowców. Ta postawa przejawia się także w sferze mieszkalnej. Rośnie liczba domów pasywnych, a popularność zdobywają bliskie naturze aranżacje wnętrz. Jakie podłogi warto w nich zastosować?

Mieszkania czy domy urządzone w duchu ekologii nie tylko polepszają nastrój, wprowadzają poczucie harmonii, ale też sprzyjają wypoczynkowi, zwiększając komfort przebywających w nich osób.

Przyroda źródłem inspiracji

Wśród elementów wyróżniających wnętrza w stylu eko znajduje się kolorystyka nawiązująca do barw ziemi. Ciepłe beże, brązy, rudości, stonowane żółcie i zielenie oraz subtelne odcienie błękitu tworzą przyjazną dla oka paletę odcieni, dla których doskonałym uzupełnieniem jest ponadczasowa biel. Nie można również zapomnieć o naturalnych materiałach i dodatkach. Świetnie sprawdzają się kamienne i ceramiczne ozdoby, lniane zasłony i obrusy, bawełniane narzuty, a także skórzane, bądź wełniane akcesoria. Dużą popularnością cieszą się bambusowe dekoracje.

Niezwykle modne są meble stworzone z palet, które wpisują się w ideę upcyklingu, polegającego na przetwarzaniu zużytych materiałów w nowe przedmioty, o innym niż dotychczasowe zastosowaniu. Co ważne, w jego wyniku powstają rzeczy o wyższej wartości; w rezultacie obróbki ich status rośnie.

Podłoga to podstawa

Ekologiczna aranżacja to nie tylko nawiązujące do natury elementy wystroju, ale także przyjazne dla środowiska substancje i tworzywa. Takie właściwości posiadają podłogi-panele z kolekcji SONO. Zastosowany w nich innowacyjny materiał CERAMIN® został wytworzony z surowców mineralnych. Wykorzystany w płycie nośnej, nadaje panelom wyjątkowe walory, zapewniając ich solidność i wytrzymałość. Podłogowe panele SONO nie zawierają PVC ani innych szkodliwych substancji (m.in. chloru, plastyfikatorów). Co więcej, w 100 proc. podlegają recyklingowi – mogą zostać przetworzone i ponownie wykorzystane. 

Obok ekologiczności produkty z serii SONO wyróżnia wysoka wytrzymałość oraz wodoodporność. Bez obaw można wykorzystać je nie tylko w salonie, ale też w kuchni czy łazience. Ich powierzchnia jest ciepła w dotyku, co zwiększa komfort użytkowania. Ponadto, podłogi te są dostępne w drewnianych oraz kamiennych dekorach, które doskonale imitują prawdziwe surowce, zapewniając domownikom niepowtarzalne wrażenia estetyczne. Naturalny efekt wzmacniają krawędzie desek wyprofilowane czterostronną V-fugą, a także nierównomierna struktura powierzchni.

Potwierdzeniem trwałości podłóg SONO są parametry techniczne, m.in. najwyższa dostępna na rynku klasa użyteczności 33. Mimo niestandardowej grubości (zaledwie 4,5 cm) panele są solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pokrywa je warstwa ochronna Sealtec, zabezpieczająca przez skutkami promieniowania UV. Funkcjonalny system Megaloc pozwala na szybki i samodzielny montaż podłogi, bez konieczności zatrudniania fachowców.

Panele SONO produkowane są wyłącznie w Niemczech. Istnieje możliwość ich ułożenia na systemie wodnego ogrzewania podłogowego. 

Facebook