BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Wnętrze o jesiennej urodzie
03. XI 2016

Porady wnętrzarskie

Wnętrze o jesiennej urodzie

Jasna cera o barwie kości słoniowej, kasztanowe włosy ze złotymi refleksami, oczy w kolorze brązu lub zieleni, delikatnie pomarańczowe usta – te cechy wyróżniają kobiety o jesiennym typie urody.

Czy piękno tej pory roku można odnaleźć również w wystroju wnętrz? RuckZuck radzi, jak ubrać przestrzeń w jesienne szaty.

Bawiąc się skojarzeniami, łatwo zauważyć pewne analogie pomiędzy czterema typami urody pań a estetyką aranżacji. Idąc tym tropem, można pokusić się o spojrzenie na domową przestrzeń jak na twarz kobiety. Jeśli ściany przyrównamy do skóry, podłogi do włosów, a wyposażenie oraz dekoracje do oczu i ust, to zobaczymy kompletne oblicze wnętrza. Jako że jesień na dobre już zagościła w polskim krajobrazie, warto zastanowić się nad wprowadzeniem jej akcentów we wnętrzu. „Urodę” tej pory roku podkreślą przede wszystkim ciepła paleta kolorystyczna i naturalne materiały.

Podobnie jak rude, bursztynowe, kasztanowe i złotobrązowe włosy są wyróżnikiem kobiet o jesiennej urodzie, tak u schyłku roku odcienie te królują na podłogach. Dekory o ciepłej tonacji, ze słonecznymi refleksami, rozświetlają przestrzeń i wprowadzają w niej przytulny klimat. Efekt rozjaśnienia potęgują panele o strukturze z połyskiem, które lepiej rozpraszają wiązki naturalnego i sztucznego światła.

W ofercie salonów RuckZuck występuje wiele podłóg w jesiennych barwach. W domowych wnętrzach pięknie prezentują się panele z linii Impression i Extreme 4V, które posiadają wysoką klasę ścieralności AC5, gwarantującą trwałość oraz długoletni komfort użytkowania. Złociste dekory znaleźć można także wśród podłóg SONO z kolekcji Forest (Golden Country, Old Western), których znakiem szczególnym jest wyczuwalna struktura deski i naturalny wygląd imitujący prawdziwe drewno.

Doskonałym tłem dla podłóg w odcieniach rudości i brązów są jasnobeżowe lub kremowe ściany. Tak jak zielone oczy i lekko pomarańczowe usta wyróżniają się na tle alabastrowej cery, również wnętrza o stonowanych barwach potrzebują elementów kontrastowych. W tym celu z powodzeniem można zastosować dodatki w barwach szmaragdu, głębokiej czerwieni, a nawet intensywnego błękitu. Koce, wzorzyste poduszki i puszyste dywany w towarzystwie lampionów i świec sprawią, że pomieszczenia staną się bardziej przytulne, a domownicy nie będą chcieli ich opuszczać.

W jesienne wieczory chętnie chowamy się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty w ręku. Większość z nas w tym czasie szczególnie lubi uczucie ciepłej podłogi pod stopami. Panele dąb w odróżnieniu od kafli ceramicznych zapewniają ten komfort. Dodatkowo, każdą z kolekcji oferowanych w naszych salonach można układać na systemie wodnego ogrzewania podłogowego, dzięki czemu stanowią dobry wybór dla wszystkich „ciepłolubnych” domowników.

Facebook