BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Przepis na nowoczesny salon
29. VII 2014

Porady wnętrzarskie

Przepis na nowoczesny salon

RuckZuck komponuje składniki modernistycznego wnętrza

Jak z pomysłem urządzić nowoczesny salon? Otwarta przestrzeń, minimalizm w wyposażeniu, garść subtelnych dekoracji, odrobina koloru, a to wszystko doprawione szczyptą industrializmu. Smaku dodadzą również szkło, kamień, chromowana stal oraz drewno. Specjaliści RuckZuck, największej w Europie sieci sprzedaży produktów marki Classen, podają przepis na salon w modernistycznym wydaniu.

Salon to miejsce szczególne w każdym domu czy mieszkaniu. Tutaj wypoczywamy, oddajemy się rozrywce i przyjmujemy gości. Choć tradycja spędzania czasu w tym pomieszczeniu nie zmienia się, to metamorfozom ulega jego wnętrze. Coraz częściej bowiem aranżujemy je w sposób nowoczesny, nie zapominając jednak o komforcie i wygodzie.

Nowoczesny styl aranżacji łączy w sobie minimalizm i pragmatyzm, przez co zdobywa uznanie osób ceniących prostolinijną estetykę wnętrz oraz wynikający z niej ład i harmonię.

Przepis na nowoczesny salon:

1. Otwarta przestrzeń – efekt ten można uzyskać poprzez redukcję zbędnych przedmiotów 
i ograniczeń w postaci ścianek działowych, a także przez zastosowanie trików sprzyjających optycznemu powiększeniu wnętrz, np. odpowiedniego oświetlenia, jasnych barw ścian i podłóg, bądź luster;

2. Minimalne wyposażenie – liczbę mebli w pomieszczeniu należy ograniczyć do minimum. Co więcej, najlepiej wybierać te w naturalnych, jasnych kolorach oraz o prostym, geometrycznym kształcie;

3. Subtelne dekoracje – w nowoczesnych wnętrzach sprawdza się reguła „mniej znaczy więcej”. Urządzając salon warto postawić na jeden wyrazisty, dopracowany detal (np. lampa, obraz, sofa, stolik kawowy), który nada pomieszczeniu znacznie większą wartość estetyczną, niż zastosowanie wielu drobnych ozdobników;

4. Nowoczesne materiały – na ścianach salonu mogą znaleźć się: farba (najlepiej w stonowanym kolorze, np. w bieli, beżu, szarości), beton, kamienne płytki, ale także drewniane panele ścienne. Ciekawe, nieco kontrastowe uzupełnienie dla nich stanowić będą szklane, chromowe, bądź wykonane ze stali nierdzewnej elementy wyposażenia.

W nowoczesnym salonie nie może również zabraknąć… drewna. Stosowane w różnych formach – pod postacią paneli podłogowych, skrzydeł drzwiowych, paneli ściennych, czy mebli, pozwala na ocieplenie wnętrza, a przy tym świetnie współgra z innymi materiałami. Śmiało można je określić jako element definicji modernistycznego stylu, a tym samym - niezbędny składnik każdego nowoczesnego mieszkania.

Facebook