BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Swoboda i wygoda w strefie jadalnianej
16. VII 2021

Kolekcje podłóg

Swoboda i wygoda w strefie jadalnianej

Jaką podłogę wybrać?

Jadalnia to wnętrze skupiające życie rodzinne. To tutaj spożywamy wspólnie posiłki i przyjmujemy gości. Tym samym jest to też pomieszczenie mocno narażone na zabrudzenia – w szczególności dotyczy to podłogi. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, by wyróżniała się wysoką trwałością, a jednocześnie stała się ozdobą przestrzeni mieszkalnej?

Podłoga w jadalni powinna być wytrzymała na zarysowania, łatwa w utrzymaniu czystości i wodoodporna. Szukając rozwiązania spełniającego te wymagania, często skłaniamy się w stronę płytek ceramicznych. Tymczasem nie jest to jedyny słuszny wybór. Bardzo dobrą alternatywą będą również wodoodporne panele laminowane. Nie tylko odpowiadają one naszym potrzebom pod względem technicznym, ale są też przyjemniejsze w dotyku niż kafle, a to podnosi komfort domowników.

Podłoga w jadalni – jakie powinna mieć właściwości?

Podczas rodzinnych obiadów czy organizowanych w jadalni przyjęć niejednokrotnie zdarza się rozlanie na posadzkę napojów czy upuszczenie na nią naczyń. Codziennością jest z kolei częste przesuwanie krzeseł. By uniknąć powstania trudnych do usunięcia plam i uszkodzeń, podłogę powinna cechować bardzo wysoka klasa ścieralności (najlepiej AC5) oraz wodoodporność. Takie właściwości mają panele laminowane z oferty RuckZuck (np. Vision 4V, Impression 4V czy Extreme 4V).

Wybiermy podłogę do jadalni

Proponowane przez firmę panele nie wchłaniają wilgoci dzięki impregnowanej fudze i systemowi montażu Megaloc Aqua Protect, który szczelnie łączy deski. To sprawia, że są odporne na działanie wody aż przez 24 godziny. Mokre plamy z powierzchni możemy usunąć bez pośpiechu, nawet po zakończeniu organizowanej przez nas domówki. Co więcej, zastosowana technologia LLT anti scratch stanowi skuteczną ochronę przed ścieraniem – przestawianie stołu i krzeseł nie stanowi więc żadnego problemu.

Estetyczny wystrój z panelami wodoodpornymi

Obecnie dużą popularnością cieszy się tworzenie strefy dziennej z salonem, jadalnią i kuchnią. Otwarta przestrzeń prezentuje się bardzo nowocześnie i stylowo, o ile jej wystrój jest spójny. Wodoodporne panele laminowane pomagają w uzyskaniu takiego efektu – z powodzeniem możemy je bowiem zamontować nie tylko w jadalni, ale też w każdym innym wnętrzu. Unikniemy w ten sposób trudności związanych z układaniem płytek i łączenia ich z panelami. Wybierając model ze wzorem drewna i V-fugą, nadamy pomieszczeniu naturalny wygląd.

Idealna podłoga do jadalni

Facebook