BLOG

BLOG

KOLEKCJE PODŁÓG
Większy komfort domowników dzięki panelom wodoodpornym
09. VII 2021

Kolekcje podłóg

Większy komfort domowników dzięki panelom wodoodpornym

Inspiracje

Wytrzymałe, funkcjonalne, estetyczne – takie powinny być elementy wyposażenia wnętrz, by służyły wygodzie użytkowników. W przypadku podłóg te oczekiwania w najwyższym stopniu spełniają panele wodoodporne. Nie tylko zwiększają trwałość posadzki, ale również poszerzają możliwości aranżacyjne. Z jakich jeszcze powodów warto wybrać to rozwiązanie?

Przeciekająca doniczka, przewrócona szklanka z napojem, ociekające wodą kurtki, kalosze i parasole – przyczyn, z jakich w wyniku działania wody mogą powstać uszkodzenia na podłodze, jest wiele. Aby ich uniknąć, często w pomieszczeniach bardziej narażonych na tego typu szkody decydujemy się na ułożenie kafli ceramicznych. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Ciekawą alternatywą, gwarantującą łatwiejszy i szybszy montaż, są panele wodoodporne. Z powodzeniem możemy zastosować je w każdym wnętrzu (również w kuchni czy przedpokoju), gwarantując sobie spójny, estetyczny efekt.

 

Wodoodporność – cenna cecha paneli

Bardzo szeroki wybór paneli laminowanych dostępny jest w salonach sprzedaży RuckZuck. Właściwości wodoodporne posiadają wszystkie modele z oferty, m.in. Expedition 4V, Impression 4V, Trend 4V, Vision 4V czy Arteo. Zmodyfikowany system montażu Megaloc Aqua Protect oraz fuga impregnowana specjalnym środkiem hydrofobowym zapobiegają wnikaniu wody w głąb podłogi. Tym samym woda stojąca na powierzchni desek przez 24 godziny nie wywołuje przebarwień ani wypaczeń. Taki czas pozwala na spokojne wytarcie mokrych plam z posadzki. W ten sposób zyskujemy niezwykle ważne poczucie komfortu.

Wytrzymałość w parze z estetyką

Panele są nie tylko odporne na wodę, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Zawdzięczają to bardzo wysokiej klasie ścieralności AC5 oraz wykonaniu w technologii LLT anti scratch, która zapewnia jeszcze lepszą trwałość na zarysowania powierzchni. Do atutów zalicza się też ich ekologiczny charakter oraz tworzenie we wnętrzu zdrowego klimatu – potwierdza to uzyskany certyfikat Blue Angel. Wszystko to sprawia, że niezmiennym wyglądem podłogi będziemy cieszyć się przez długie lata.

Panele wodoodporne posiadają bardzo modne, drewniane dekory. Możemy wybierać spośród różnych odcieni beżu, brązu i szarości w ciepłych i chłodnych tonacjach. Na ich naturalny wygląd wpływają także frezowane krawędzie oraz struktura synchroniczna (z wyraźnie zarysowanym układzie usłojenia).

Zobacz wszystkie kolekcje podłóg wodoodpornych na stronie: panelewodoodporne.ruckzuck.pl

Facebook