BLOG

BLOG

PORADY WNĘTRZARSKIE
Drzwi, które dodadzą mieszkaniu skrzydeł
26. VIII 2015

Porady wnętrzarskie

Drzwi, które dodadzą mieszkaniu skrzydeł

Trendy wzornicze w drzwiach wewnętrznych

Dzielenie przestrzeni na funkcjonalne strefy, zapewnianie komfortu domownikom poszukującym kameralnej atmosfery, a dziś także ozdabianie i upiększanie pomieszczeń. Rola drzwi we wnętrzu zmienia się. Zyskują one nową definicję, która z kolei kształtuje trendy i wpływa na pojawienie się oryginalnych rozwiązań estetycznych. Białe wykończenie, graficzne, proste formy oraz odważne przeszklenia cieszą się coraz większą popularnością w polskich domach.

Wiele osób szuka sposobu na to, aby optycznie powiększyć przestrzeń swojego mieszkania. 

W odpowiedzi na owo zapotrzebowanie, designerzy proponują drzwi z wydatnymi przeszkleniami. Mogą one pojawiać się na ich powierzchni w postaci równoległych, prostokątnych szyb, bądź stanowić jeden, wiodący element, okolony jedynie drewnianą ramą. Interesujące rozwiązanie stanowią także modele, w których ze szkła stworzono całe skrzydło (np. linia Vidrio). Dodatkowym atutem tych wariantów drzwi jest fakt, że umożliwiają one przenikanie większej ilości światła do wnętrza, czyniąc je jaśniejszym i bardziej przytulnym.

Ciekawym trendem we wzornictwie drzwi wewnętrznych jest dążenie do zachowania prostoty, w tym także stosowanie minimalistycznych, graficznych zdobień, bądź pozostawianie powierzchni skrzydeł gładką i jednolitą. Równomierne tłoczenia oraz symetryczne płyciny stanowią subtelną dekorację, dobrze komponując się z innymi elementami wyposażenia. Dodatkowo, efekt harmonii potęguje zastosowanie modeli w wersji bezprzylgowej, które po zamknięciu scalają się ze ścianą, tworząc wraz z nią jedną linię.

Dużą popularnością cieszą się drzwi w kolorze bieli. Dzięki tej uniwersalnej, ponadczasowej barwie, sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach – od skandynawskiego, przez industrialny, aż po nowoczesny. Rozjaśnią pomieszczenia, stając się ich wyjątkową ozdobą. Ponadto, zależnie od efektu, jaki chcemy osiągnąć, pozwolą podkreślić charakter domowej przestrzeni, wydobywając jej romantyczny klimat, dodając nuty ascetyzmu i surowości, bądź eksponując szyk oraz elegancję.

W ofercie RuckZuck znajdują się białe skrzydła drzwiowe marki SENTIS. Kolekcj Inez prezentuje nowe spojrzenie na drzwi, łącząc funkcjonalność oraz niepowtarzalną estetykę. Powstała bowiem we współpracy z młodymi projektantami z polskich uczelni artystycznych, którzy swoje kreatywne pomysły przekuli w innowacyjne modele skrzydeł, tworząc z nich swoiste dzieła sztuki. Drzwi Inez świetnie prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule Modne drzwi dla nowoczesnych przestrzeni.

Warto również pamiętać, że niezależnie od aktualnych trendów wzorniczych, wciąż istotna pozostaje jakość wykonania skrzydeł drzwiowych. Najlepiej wybierać te produkty, które charakteryzuje solidna konstrukcja i wykończenie, zapewniające trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wysoki standard materiałów, z których wykonane są drzwi oraz dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal, pozwolą domownikom cieszyć się ich pięknem przez długi czas. Dotyczy to także drzwi wejściowych do mieszkania. O tym, jak je wybrać, piszemy w artykule: WYBIERAMY DRZWI WEJŚCIOWE DO MIESZKANIA W BLOKU.

Facebook